Zaft

paris

Fotky: Svet v čase pandémie

Možno ste sa niekedy zamysleli nad tým, ako by to vyzeralo, keby sa z ulíc miest vytratili rušné davy a ruch spoločnosti. Nepremávala by MHD, vodiči by netrúbili v dlhých zápchach a cez prechody by sa do obchodných centier nehrnuli davy. V lyžiarskych centrách, národných parkoch by vás na parkovisku neusmerňoval pán v žltej veste, pretože parkoviská by boli prázdne, lyžiarske vleky mimo prevádzky.

Koľko by trvalo prírode, kým by sa začala vracať na tieto miesta? Situácia posledných dní nám naznačuje, že by to nemuselo trvaťaž tak dlho. Stačí sa pozrieť na fotky zo známych destinácií, do ktorých ešte nedávno prúdili húfy turistov a cestovateľov, no dnes tam môžme stretnúť vysokú, alebo znovu vidieť ryby. Ak by sme boli takí nezodpovední, že by sme tam vôbec išli 🙂

Zakopané

Ulice inak rušného Poľského mesta Zakopané, zvyčajne plného turistov a stánkarov vyzerajú podľa fotiek, ktoré uverejnil poľský web 24tp.pl, prázdne. V týchto dňoch nimi prechádza auto len zriedka a tak tam možete stretnúť, inak plaché zvieratá z Tatranskej prírody.

zakopane
Zdroj 24tp.pl

Benátky

Azda najviac sa zmenili kanály v Benátkach. Prerušenie prevádzky gondol v ich vodách nám dáva možnosť pozrieť sa na také Benátky, aké už neboli dlho. Voda v je priezračná, môžme v nej vidieť ryby, ba vracajú sa i delfíny, alebo labute.

Paríž

Ak ste boli medzi tými šťastlivcami, ktorí navštívili túto metropolu, pravdepodobne ste zažili jej rušné centrum. Prázdne Trocadéro v pozadí s Eiffelovou vežou v prvý ďeň karantény, 17. Marca 2020 dáva tomuto miestu úplne inú atmosféru, rovnako ako Rue De Rivoli z 15.3.

Sydney

Pandémia Corona vírusu neobišla ani protinožcov. Ako uvádza oficiálna stránka Sydney Opera house, verejné predstavenia sú zrušené najmenej do 29. Marca. Na foto je zachytená situácia pred operou z 18.3.2020.

Sydney Opera House
Zdroj https://www.theatlantic.com/

Manhattan

Jedným z miest, kde by sme prázdne ulice a chodníky asi čakali len ťažko, je aj Manhattan. Nasledujúca fotka je ale dôkazom, že pandémia je naozaj globálna a nevyhla sa ani Americkému kontinentu.

Manhattan
Zdroj https://www.theatlantic.com/